Чим відрізняється імплантація зубів від протезування | DiVaDent - стоматологічний центр в Одесі
м. Одеса, вул. Степова, 62

Пн-Пт - з 9:00 до 18:00, Сб - з 9:00 до 15:00

+38 (093) 957 85 95
RU UA

Чим відрізняється імплантація зубів від протезування

Можливості сучасних методик протезування не обмежені. Стоматологічні клініки пропонують різні способи відновлення зубів: від класичного мостового протезування до імплантації імплантів. Кожен з методів відрізняється часом проведення процедури, складністю і вартістю. Роблячи вибір між протезуванням або імплантацією зубів, варто враховувати, що від цього залежить довговічність конструкції.

Наслідки відсутності зубів

При втраті зуба не варто відкладати його відшкодування з допомогою імплантації зубів або протезування. Крім естетичного дефекту, порушення цілісності зубного ряду призводить до таких непоправних наслідків:

 • збільшення навантаження на інші зуби;
 • порушення функції жування;
 • зміщення зубного ряду;
 • втрата кісткової тканини;
 • проблеми з дикцією;
 • зміна прикусу і форми обличчя.

Чим небезпечне тривала відсутність жувальних зубів

Зубний ряд правильно функціонує тільки при його цілісності, розподіляючи їжу рівномірно на жувальні зуби і на навколишні їх тканини. У разі втрати збільшується навантаження на передні зуби, що загрожує виснаженням емалі і повним руйнуванням. Втрата передніх зубів призводить до порушень прикусу і викривлення форми особи. Для їх відновлення будуть потрібні протез або імплант.

Головні відмінності між протезуванням та імплантацією

Перш ніж вибрати спосіб відновлення зубів, слід розібратися, чим протезування відрізняється від імплантації.

Протезування

На початковому етапі протезування проводиться депульпація і обточування здорового зуба, необхідні для щільного прилягання мостів або коронок до тканин ротової порожнини.

У разі якщо в яснах і тканинах при обстеженні виявлено інфекцію, пацієнту призначають відповідне лікування.
Від обраного матеріалу протеза буде залежати естетичний вигляд і вартість. Точно повторює форму зуба, його колір і природний блиск стоматологічна кераміка. Альтернативою служить акрил, який менш довговічний і швидко змінює відтінок.

Імплантація

Так як процес імплантації протезів зубів передбачає хірургічне втручання, він вимагає як ретельного огляду ротовій порожнині пацієнта, так і повного обстеження організму на предмет інфекційних і хронічних захворювань.
Якщо при огляді ротової порожнини виявлена ​​атрофія кісткової тканини, потрібно її нарощування. Процес приживлення може зайняти чотири місяці.

Матеріали для виготовлення імплантів відрізняються міцністю, стійкістю до корозії і окисленню. У сучасній стоматології застосовуються нержавіюча сталь, цирконій, титан, золото.

Вживляння імплантів проводиться з використанням різних технологій. Вони встановлюються в ясна в попередньо зроблене ложе, після чого ясна зашивається. Після цієї процедури рекомендується вживати тільки м’яку їжу, щоб не нашкодити тканинам і яснам.

Протезирование зубов на 4 имплантах

Наступним етапом йде установка абатмента – металевого виробу, який служить сполучною елементом протеза з імплантів.

На імпланти можлива установка зубів, виготовлених з будь-яких матеріалів. У сучасній стоматології виконується установка як одиничного зуба, так і декількох, навіть всього зубного ряду.

У чому різниця між видами імплантів

Сучасні імпланти можна розділити на чотири групи.

 1. Внутрішньослизові. Цей вид імпланта НЕ імплантується в кістку, а застосовується для створення міцної конструкції протеза.
 2. Ендодонтичний. Стабілізований імплант цієї групи застосовується в тому випадку, коли зберігся корінь зуба.
 3. Субперіостальні. Імплант займає велику площу і кріпиться між окістям і кісткою в разі, якщо кісткова тканина пацієнта виснажена.
 4. Кореневидні. Такий імплант імплантують після проведення нарощування кісткової тканини (синус-ліфтингу).

Різноманіття видів дозволяє хірургам підібрати імплант, максимально відповідний для найбільш проблемної ротової порожнини.

Терміни служби та ціна

Не має значення, за допомогою імплантації або протезування зубів виконано відновлення цілісності зубного ряду. Кожен з цих методів вимагає ретельного догляду і систематичного огляду стоматологом.

Від того, з якого матеріалу виконаний протез, визначається термін його служби та ціна. Виріб з металокераміки може прослужити до дванадцяти років, акрилове – до п’яти. Відповідно вартість першого набагато вище.

Ціна імпланта багато в чому залежить від виробника. Найдорожчими вважаються імплантного опори фірм Nobel, Astgra Tech, Straumann. Середня вартість – в імплантів від Ankylos, Xive, Biomed, Osstem. Бюджетні варіанти виробляють Dentium, MIS і AlphaBio.

При правильному догляді термін служби імплантного конструкції становить 15-30 років. На експлуатацію можуть вплинути тільки неправильний догляд або проблеми зі здоров’ям.

Переваги та недоліки імплантації зубів

Імплантація повністю відновлює естетичний вигляд ротової порожнини без шкоди іншим зубам. У цього виду протезування є багато переваг:

 • надійність конструкції при повній відсутності зубів;
 • запобігання атрофії кісткової тканини;
 • точне відтворення зуба, що витримує необхідні навантаження;
 • тривалий термін служби.

Попри те, що імплант – чужорідне тіло, він не заподіює дискомфорт і зберігає здорову мікрофлору ротової порожнини.
Мінусами імплантації зубів є висока вартість, а також обмеження на проведення операції, встановлені у зв’язку з деякими захворюваннями. Причиною відмови в проведенні імплантації також може стати алергічна реакція на деякі медикаменти.

зубная имплантация

Переваги та недоліки протезування зубів

Попри те, що протезування має на увазі зачіпання здорових зубів, цей спосіб має ряд переваг:

 • можливість відновлення зубного ряду за короткий проміжок часу;
 • відсутність обмежень, пов’язаних зі здоров’ям;
 • великий вибір матеріалів різної вартості;
 • установка в ротову порожнину при повній адентії.

Недоліками протезування є відчуття дискомфорту, порушення дикції та блювотний рефлекс, які можуть з’явитися в перший час. Деякі види протезів здатні викликати у пацієнта алергічну реакцію. Протезна конструкція не володіє такою міцністю і зносостійкість, як імплантного.

Всі ці відмінності слід враховувати при виборі методу відновлення зубів серед мостів, знімних протезів або імплантів. Допоможе підібрати правильний спосіб тільки професійний хірург-імплантолог, який розповість все про протезування та імплантації зубів.