Перший візит до ортодонта | DiVaDent - стоматологічний центр в Одесі
м. Одеса, вул. Степова, 62

Пн-Пт - з 9:00 до 18:00, Сб - з 9:00 до 15:00

+38 (093) 957 85 95
RU UA

Перший візит до ортодонта

Бачити променисту дитячу посмішку – одну з найвищих у світі задоволень! Однак, помічаючи у своєї дитини викривлення зубів, батьки починають турбуватися і думати про перший прийом в ортодонта. І не дарма. Дефект бажано усунути чим раніше, тим краще. Викривлений прикус – це нерівномірний розподіл жувального навантаження, а отже проблеми травлення. Неправильний розвиток зубощелепної системи безпосередньо впливає на загальне здоров’я.

У вас є прекрасна можливість записатися на консультацію для ортодонтичного лікування і поставити брекети на зуби в Одесі:

На що звертає увагу лікар-ортодонт?

Що робить дитячий ортодонт? Відвідування не викличе неприємних відчуттів у маляти. Доктор акуратно і делікатно огляне дитину, оцінивши:

  • пропорційність особи;
  • приєднання вуздечок верхньої губи та мови;
  • глибину передодня ротовій порожнині;
  • слизові оболонки ротової порожнини;
  • дикцію дитини.

Первинний прийом ортодонта проходить з урахуванням скарг, віку та анамнезу, особливостей внутрішньоутробного періоду і пологів, типу вигодовування. При необхідності призначаються додаткові дослідження: рентген СНЩС, електроміографія, томографія, телерентгенограма голови в бічній проекції

.

телерентгенограмма головы в боковой проекции

В якому віці потрібен перший візит до ортодонта?

Сьогодні турботливі батьки приводять дитину на прийом до лікаря-ортодонта вже у віці 2-5 років, і це правильно. Знайти відхилення від норми на ранній стадії – це своєчасно їх усунути та попередити серйозні ускладнення. Причиною патологій не завжди є спадковість. Причиною може стати неправильне годування, згубні звички (смоктання пипки, пальця) і родові травми.

Отже, у скільки років потрібно відвідати ортодонта? Медичні ортодонтичні трейнери та вестибулярні пластинки починають застосовувати вже у 2 роки. Лікування максимально ефективно під час активного росту і розвитку малюка. Тому не варто боятися звернутися до лікаря завчасно – страшніше спізнитися.

трейнер

Що запитати в ортодонта на прийомі у лікаря? Будь-які питання, які хвилюють: гігієна ротової порожнини, особливості росту постійних зубів, використання пластинок і брекетів. Першу брекет-систему можна встановлювати в віці 11-12 років, коли змінилися всі зуби.

Коли починати лікування

Прийом ортодонта допоможе з’ясувати необхідність початку лікування. Думка про те, що молочні зуби в лікуванні не потребують, тому що все одно зміняться – фатальна помилка. Стан молочних зубів безпосередньо впливає на формування постійних. Наприклад, втрата зуба через карієс викличе зміщення і, як наслідок, неправильний розвиток зубного ряду. Щоб не допустити цього, потрібна коронка з розпіркою або пластина знімного типу. А аномалії формування прикусу впливають на пропорції обличчя і мова. Виправлення будови прикусу – процес складний, який потрібно починати якомога раніше.