Ретенція зубів після брекетів, установка, ціна | DiVaDent - стоматологічний центр в Одесі
м. Одеса, вул. Степова, 62

Пн-Пт - з 9:00 до 18:00, Сб - з 9:00 до 15:00

+38 (093) 957 85 95
RU UA

Ретенція

Установка ретейнерів в стоматології DiVaDent

Фотогалерея

Вирівнювання зубів – процес тривалий, що вимагає терпіння і самодисципліни не тільки від ортодонта, але і від пацієнта. Складається воно з двох етапів, перший – носіння брекет-системи, другий – носіння ретейнерів.

Необхідно це тому, що зростає кісткова тканина дуже повільно і, поки зуб звикне до нового положення, остаточно закріпитися, проходить часу у 2 рази більше, ніж пішло власне на вирівнювання. Якщо в цей період не скористатися ортодонтичними ретейнерами, зуби будуть прагнути повернутися до вихідного положення, а результати лікування будуть втрачені.

Ретейнер – це спеціальна шина, яку накладають на зубний ряд, з метою утримання зубів до того часу, як повністю сформується окклюзівна порожнина і повернення до неправильного положення буде неможливий.

Види ретейнер і цілі їх використання

Видів ретейнерів кілька. Вони можуть бути знімними, або можуть бути закріплені на поверхні зубів. Їх можуть виготовляти для однієї щелепи або для обох.

Незнімні або фіксовані ретейнери

Фіксовані ретейнери являтють собою тонку стрічку або дріт з антикорозійного металу, яка виглядає як дуга і в носінні після брекетів не доставляє пацієнтові ніяких незручностей. Вона спеціальним складом приклеюється до задньої поверхні зубного ряду, охоплюючи зазвичай не менше 6 зубів. Найчастіше використовується на верхній щелепі, але можливо носіння і на нижній, за приписом ортодонта.

Виготовляються вони в суворій відповідності зі зліпком, займає це 2-3 дні.

Але для того, щоб встановити фіксовані ретейнери, потрібні здорові зуби, на які будуть кріпитися шина. Тому перед установкою може знадобитися додаткове лікування. Або ж ортодонт прийме рішення скористатися знімними ретейнерами.

ретейнеры после брекетов

Особливості носіння

Це дуже легка конструкція, вона практично не відчувається пацієнтом і майже непомітна зовні.

Незнімна конструкція носиться постійно. Вона не заважає проведенню гігієнічних процедур і прийому їжі.

Переваги

Переваги незнімної конструкції ще і в тому, що:

 • Вона носиться постійно, отже, дозволяє швидше домогтися необхідного результату;
 • Зручна під час трапези;
 • Проста у догляді;
 • Відрізняється підвищеною міцністю і надійністю.

Знімні конструкції (капи)

Знімні ретейнери, або капи, це накладки із спеціального прозорого пластика. Для їх виготовлення теж робиться зліпок. Виглядають не настільки естетично як незнімні, їх злегка помітно. Можуть бути двощелепними – такі одягаються тільки на ніч, оскільки не дозволяють навіть розмовляти, або однощелепними – їх носять відповідно до розкладу.

съемные капы

Особливості носіння

Знімні конструкції знімаються під час їжі та гігієнічних процедур. Для збереження використовуються спеціальні контейнери, які легкодоступні в ортодонтичних відділеннях.

Носяться вони за розкладом, визначеним ортодонтом – вночі та по кілька годин на день. Якщо пацієнт строго його дотримується, процес повного лікування настане швидше.

Переваги

 • за знімними капами легко доглядати;
 • їх можна зняти, що в деяких ситуаціях буває дуже важливо.

Догляд за ретейнерами

Догляд, як за знімними, так і за постійними ретейнерами для зубів не складний. При носінні фіксованих, слід тільки уникати особливо твердої їжі та чистити зуби обережніше і ретельно.

Знімні капи необхідно час від часу дезінфікувати спеціальним розчином. Періодично, відповідно до запропонованого графіку, потрібно проходити профілактичний огляд, з метою своєчасного виявлення та корекції відхилень, якщо такі виникнуть.

Установка ретейнера

Установка ретейнера – процес не складний. Спочатку робиться індивідуальний зліпок, на основі якого його виготовляють, на це йде 2-3 дні. Знімний ретейнер не вимагає установки, він просто одягається зверху на зубний ряд, як щільний чохол.

Виріб кріпиться до внутрішньої поверхні зубного ряду пломбувальною сумішшю. Перед тим, як це зробити ортодонт готує поверхню. Якщо потрібно – проводиться пломбування зубів, видалення зубного каменю. Після установки місце кріплення шліфується. Вся процедура триває не довше пів години без особливих незручностей для пацієнта.

В Одесі Ви можете отримати ортодонтичне лікування в клініці DiVaDent, в тому числі тут можлива та установка ретейнера. Наші ціни цілком демократичні, а якість послуг надаються на європейському рівні. Наші фахівці використовують тільки якісні сертифіковані матеріали. На всі виконані процедури ми надаємо гарантію.

Часті питання про ретейнери

Як довго потрібно носити ретейнери?

Деякі люди помилково думають, ретейнери після брекетів надягають на все життя. Але зазвичай це не так. Термін носіння приблизно дорівнює двом термінам носіння брекетів і в середньому становить 2-4 роки. Процес проходить дуже по-різному, тому в кожному конкретному випадку ортодонт визначає терміни та спосіб лікування індивідуально. Він може призначити носіння тільки

Знімних, тільки фіксованих ретейнер або комбінувати обидва види.

Скільки коштує ретейнер для зубів?

Кінцева вартість виробу разом з установкою залежить від декількох змінних: кількості і якості використаного матеріалу, необхідність попередніх підготовчих процедур, конструкції приладу. Середня ціна ретейнера становить близько 1 500 грн.

Як часто потрібно міняти ретейнер?

Матеріали, з яких виготовляють вироби, мають тривалий термін служби і не встигають зноситися в процесі вирівнювання. Заміна може знадобитися тільки в тому випадку, якщо ретейнер був зламаний.

 • Послуги

  Вартість

 • Корекція брекет-системи, 1 щелепа

  300 грн

 • Корекція брекет-системи, 2 щелепи

  600 грн

 • Мікроімпланти

  2000 Грн

 • Брекет-система металева

  12000 грн

 • Брекет-система керамічна

  15000 грн

 • Брекет-система сапфірова

  18000 грн

 • Підклеювання ретейнера 1 зуб

  150 грн

 • Самолігуючий метал Damon Q 1 щелепу

  20000 грн

 • Самолігуюча кераміка Damon Clear

  23000 грн

 • Повторна фіксація брекета

  200 грн

 • Втрата елемента брекет-системи

  300 грн

 • Платівка (гвинт, вестибулярна дуга і тд) 1 щелепа

  2700 грн

 • Платівка з зубом (зубами) 1 зуб

  100 грн

 • Сплінт каппа

  3000 грн

 • Ремонт знімного апарату 1 щелепу

  600 грн

 • Корекція знімного апарату 1-2 щелепи

  200 грн

 • Зняття брекет-системи, полірування зубів і чистка 1 щелепи

  900 грн

 • Металевий незнімний ретейнер 1 щелепу

  1500 грн

 • Ретенційна каппа

  800 грн

Важливо!

Ціна на деякі послуги визначається індивідуально для кожного клієнта. Для цього проконсультуйтеся з нашим адміністратором або стоматологом. У деяких випадках для визначення вартості послуги потрібен огляд стоматолога.